Bezpieczna szkoła przy drodze po raz kolejny z MAN .

 

W dniu 11.05 br. ponad trzystu uczniów z łódzkich i pabianickich szkół podstawowych obejrzało majowy pokaz „Bezpieczna szkoła przy drodze”. Pokaz został zorganizowany na zamkniętym odcinku trasy S8 w okolicach Rzgowa w województwie łódzkim.

Już trzynasty rok z rzędu (od 2003 roku) redakcja magazynu „Transport Polski” we współpracy z firmą MAN Truck & Bus Polska uświadamia dzieciom, z jakimi niebezpieczeństwem wiąże się uczestnictwo w ruchu drogowym i uczy je właściwych zachowań.

Tym razem nasi najmłodsi goście mieli okazję sprawdzić, ile kroków mierzy samochód osobowy, ciągnik siodłowy MAN z naczepą oraz autobus miejski i poznać ograniczenia wynikające z tej wielkości przy hamowaniu czy omijaniu przeszkód” – opisuje Wojciech Mackiewicz z „Transportu Polskiego”. „Przekonali się też, że gdy staną w martwym punkcie wokół pojazdu, nie są widoczni dla kierowcy”.

Projekt „Transportu Polskiego” od samego początku realizowany jest przy wsparciu firmy MAN Truck & Bus Polska, która udostępnia pojazdy ciężarowe i autobusy, wykorzystywane podczas prezentacji oraz przygotowuje dla dzieci kamizelki odblaskowe

Od 2003 r w akcji wzięło udział około 12 tys. uczniów z całej Polski. Dzieci świetnie sobie przyswajają i na dłużej zapamiętują zaprezentowane podczas rzeczywistych pokazów sytuacje drogowe, i o to właśnie chodzi” – podkreśla Marta Stefańska z Działu Marketingu i Komunikacji MAN Truck & Bus Polska. „Dlatego uczestnictwo w projekcie „Bezpieczna szkoła przy drodze” traktujemy jako jedną z naszych priorytetowych działalności w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, tym bardziej, że w ten sposób mamy bezpośredni wpływ na kształtowania postaw dzieciaków”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*