Autobusy Solaris z ContiPressureCheck™ na pokładzie.

System monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach – ContiPressureCheckTM, będzie montowany, jako dodatkowe wyposażenie we wszystkich modelach autobusów marki Solaris. System ten zapewnia ciągły pomiar ciśnienia i temperatury w oponach w czasie rzeczywistym, co obniża zużycie opon i paliwa, a w konsekwencji pozwala na wygenerowanie oszczędności floty autobusowej.

ContiPressureCheck™ (CPC) otrzymał pozytywną rekomendację firmy Solaris, lidera rynku autobusowego w Polsce i liczącego się w Europie producenta autobusów miejskich, międzymiastowych i specjalnych, a także trolejbusów. We wszystkich produkowanych obecnie pojazdach Solaris są montowane wymagane złącza kablowe umożliwiające późniejszą instalację ContiPressureCheck™. Pojazdy Solaris są dostosowane do integracji z systemem Continental w swoim standardowym wyposażeniu. W przypadku, gdy ContiPressureCheck™ zostanie zamówiony, jako wyposażenie dodatkowe, czujniki opon i centralna jednostka sterująca (elektronicznego modułu sterującego – ECU) są dostarczane przy odbiorze. Można je zamontować również w późniejszym terminie.

Cieszymy się, że znany i renomowany producent autobusów pozytywnie ocenił nasz system ContiPressureCheck™ i zdecydował się wprowadzić go do swojej oferty, jako dodatkowe wyposażenie wszystkich produkowanych modeli autobusów. Zawarcie umowy potwierdza, że jest to odpowiednie rozwiązanie dla firm autobusowych, które chcą kontrolować jakość i stan swoich opon, zwiększając jednocześnie komfort jazdy i bezpieczeństwo pasażerów na pokładzie – powiedział Hartwig Kühn, dyrektor działu ContiPressureCheck w siedzibie firmy w Hanoverze.

Opony pod kontrolą
ContiPressureCheck™ to kompleksowy system bezpośredniego pomiaru ciśnienia i temperatury montowany wewnątrz opony oferowany przez Continental. Dane są na bieżąco przesyłane do centralnego odbiornika (elektronicznego modułu sterującego – ECU). Moduł ten przetwarza dane, zapisuje ostrzeżenia i przesyła je na wyświetlaczu deski rozdzielczej autobusu w kabinie, co pozwala kierowcy w pełni kontrolować stan ogumienia na wszystkich osiach, co najważniejsze, w czasie rzeczywistym. ContiPressureCheck™ znacząco poprawia również komfort i bezpieczeństwo jazdy. Tak dokładny monitoring zapobiega przedwczesnemu zużyciu opon i zmniejsza ryzyko w awarii ogumienia, np. pozwala uniknąć wystrzału opony czy separacji warstw opasania bieżnika.

ContiPressureCheck™ rozwiązuje problemy, które prowadzą do kosztownych przestojów, ewentualnych kar, strat wizerunkowych, a w konsekwencji nawet spadku sprzedaży firm zajmujących się transportem zbiorowym.

Prewencyjne podejście do zarządzania ogumieniem we flocie, dzięki zamontowaniu ContiPressureCheck™ pozwala generować realne oszczędności – prawidłowe ciśnienie zmniejsza opory toczenia, a tym samym zmniejsza zużycie paliwa. Natomiast bieżąca kontrola opóźnia niszczenie opon i pozwala zaoszczędzić czas na nieplanowane wymiany. Inteligentne technologie proponowane przez Continental każdego dnia czuwają nad jakością
i bezpieczeństwem transportu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*